Wiadomości z Zabrza

Oszuści podają się za pracowników wodociągów i administracji. Okradli dwie seniorki

  • Dodano: 2021-09-10 12:30, aktualizacja: 2021-09-10 13:47

Tylko we wrześniu dwie seniorki z Rokitnicy zostały okradzione przez oszustów podających się za pracowników wodociągów i administracji. Policja apeluje o ostrożność, a wodociągi informują: nie przychodzimy do Państwa domów w kwestiach rozliczeniowych ani też nie pobieramy próbek wody w mieszkaniach.

Fałszywi pracownicy wodociągów i administracji

Wrzesień okazał się pechowy dla dwóch mieszkanek Zabrza z Rokitnicy. 79 i 87-latka zostały okradzione przez oszustów podających się za pracowników wodociągów i administracji.

Jak przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy KMP w Zabrzu, do 87-letniej zabrzanki zapukała nieznana jej kobieta podająca się za pracownicę administracji. Wykorzystując nieuwagę seniorki, ukradła jej tysiąc złotych. Następną ofiarą okazała się kolejna mieszkanka Rokitnicy. 79-latka wpuściła do mieszkania domniemanego pracownika wodociągów, który również korzystając z jej nieuwagi, zabrał z jej szafki blisko pięć tysięcy złotych. Kobieta zgłosiła sprawę Policji.

Nie wpuszczaj nieznajomych do domu!

Zabrzańskie wodociągi informują, że ich pracownicy nie przychodzą do domów w kwestiach rozliczeniowych, ani nie pobierają próbek wody w mieszkaniach.

- Uprzejmie przypominamy, że nasi pracownicy posiadają specjalne identyfikatory, a nasze pojazdy są oznakowane. Jeśli ktoś chce wejść do Państwa mieszkania twierdząc, że jest pracownikiem wodociągów, a pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do  zamiarów tej osoby, prosimy o telefon pod bezpłatny numer 994 bądź 32 271 31 15 przekazują zabrzańskie wodociągi.

Ustalaniem tożsamości oszustów zajmują się zabrzańscy policjanci z Komisariatu V Policji. Oni również ostrzegają przed wpuszczaniem do domu lub mieszkania nieznajomych. 

- Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka - przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok.

Osoby starsze są szczególnie narażone na oszustwa, dlatego warto zadbać o swoich bliskich i uczulić ich przed takimi zachowaniami. Nie należy udzielać obcym osobom żadnych informacji na swój temat, na temat swoich oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. 

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować Policję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również