Wiadomości z Zabrza

Oszuści podają się za pracowników wodociągów i administracji. Okradli dwie seniorki

  • Dodano: 2021-09-10 12:30, aktualizacja: 2021-09-10 13:47

Tylko we wrześniu dwie seniorki z Rokitnicy zostały okradzione przez oszustów podających się za pracowników wodociągów i administracji. Policja apeluje o ostrożność, a wodociągi informują: nie przychodzimy do Państwa domów w kwestiach rozliczeniowych ani też nie pobieramy próbek wody w mieszkaniach.

Fałszywi pracownicy wodociągów i administracji

Wrzesień okazał się pechowy dla dwóch mieszkanek Zabrza z Rokitnicy. 79 i 87-latka zostały okradzione przez oszustów podających się za pracowników wodociągów i administracji.

Jak przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy KMP w Zabrzu, do 87-letniej zabrzanki zapukała nieznana jej kobieta podająca się za pracownicę administracji. Wykorzystując nieuwagę seniorki, ukradła jej tysiąc złotych. Następną ofiarą okazała się kolejna mieszkanka Rokitnicy. 79-latka wpuściła do mieszkania domniemanego pracownika wodociągów, który również korzystając z jej nieuwagi, zabrał z jej szafki blisko pięć tysięcy złotych. Kobieta zgłosiła sprawę Policji.

Nie wpuszczaj nieznajomych do domu!

Zabrzańskie wodociągi informują, że ich pracownicy nie przychodzą do domów w kwestiach rozliczeniowych, ani nie pobierają próbek wody w mieszkaniach.

- Uprzejmie przypominamy, że nasi pracownicy posiadają specjalne identyfikatory, a nasze pojazdy są oznakowane. Jeśli ktoś chce wejść do Państwa mieszkania twierdząc, że jest pracownikiem wodociągów, a pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do  zamiarów tej osoby, prosimy o telefon pod bezpłatny numer 994 bądź 32 271 31 15 przekazują zabrzańskie wodociągi.

Ustalaniem tożsamości oszustów zajmują się zabrzańscy policjanci z Komisariatu V Policji. Oni również ostrzegają przed wpuszczaniem do domu lub mieszkania nieznajomych. 

- Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka - przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok.

Osoby starsze są szczególnie narażone na oszustwa, dlatego warto zadbać o swoich bliskich i uczulić ich przed takimi zachowaniami. Nie należy udzielać obcym osobom żadnych informacji na swój temat, na temat swoich oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. 

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować Policję.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.