Wiadomości z Zabrza

Ostatnia działka w zabrzańskiej strefie ekonomicznej sprzedana za 2,7 mln zł

  • Dodano: 2022-01-13 14:00

Firma Droma kupiła wczoraj ostatnią działkę w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zabrzu za ponad 2,7 mln zł. Łącznie działki wykupiło już 33 inwestorów.

Sprzedano ostatnią działkę w KSSE

W środę 12 stycznie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała o sprzedaży ostatniej działki w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zabrzu. 

– Ostatnią działkę inwestycyjną w zabrzańskiej części Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. sprzedaliśmy dziś (tj. 12 stycznia) firmie Droma. To polski producent bram i żaluzji eksportowanych na rynek europejski – przekazała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik poprzez media społecznościowe.

Firma Droma kupiła działkę o powierzchni 2,1 hektarów za ponad 2,7 mln złotych. Jest to już czwarta działka wykupiona przez tę firmę. Zamierzają rozszerzyć działalność.

– Firma Droma to producent bram, rolet oraz rozwiązań w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. Jest to już czwarta działka tej firmy zakupiona w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Na pierwszej działa już zakład produkcyjny, natomiast na kolejnych nieruchomościach trwają prace przygotowawcze do budowy dwóch hal produkcyjnych – czytamy w komunikacie zabrzańskiego Urzędu Miasta.

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Zabrzu

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Działki w zabrzańskiej strefie wykupiły takie firmy jak Poltech Sp. z o.o., Eurosleeve SA, Rafsol, Weber-Stephen Product i Armet - Grupa SBS. Łącznie wszystkie działki zostały zakupione przez 33 przedsiębiorstwa, które utworzyły miejsca pracy dla 2 tysięcy osób. Szacunkowo liczba miejsc pracy powinna wzrosnąć do 4,5 tysięcy. Inwestorzy na budowę zakładów pracy wyłożyli już ponad 1,5 miliarda złotych

W uzbrojenie terenów pod zabrzańską strefę miasto Zabrze zainwestowało 65 milionów złotych, z czego 85% pozyskano w ramach funduszy unijnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.