Wiadomości z Zabrza

Ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego 2021!

  • Dodano: 2021-09-30 07:30, aktualizacja: 2021-09-30 07:50

Od 1 kwietnia w naszym kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Potrwa już tylko dzisiaj. Wszystkich, którzy jeszcze się nie spisali, Urząd Miasta Zabrze zaprasza na Spisowy Czwartek w godzinach od 8:00 do 20:00.

Spis realizowany jest w pełni przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy jest obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie.

Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy.

Ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego 2021!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Matusik teresa

    Wypisałam formularze spisowe ale cały czas jestem prawie w szpitalu I nie mogłam znaleźć czy przeszły te moje wpisy dziś wróciłam że szpitala i nie mogę się dodzwonic

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.