Wiadomości z Zabrza

Okradli ponad 40 altanek działkowych!

  • Dodano: 2021-03-29 08:00, aktualizacja: 2021-03-29 08:22

Kryminalni z Komisariatu V Policji w Zabrzu zakończyli właśnie sprawę dotyczącą 42 włamań na terenie miejscowych ogródków działkowych. Podejrzani, to dwóch 19-latków, jeden 18-latek oraz trzech nieletnich. Teraz wszyscy za swoje czyny opowiedzą przed sądem, gdzie już trafił akt oskarżenia.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Zabrzu od kilku miesięcy prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do altanek na terenie trzech kompleksów ogródków działkowych usytuowanych w Zabrzu. W toku prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych, w wyniku których ustalono dwóch dorosłych sprawców popełnionych przestępstw, którymi okazali się 18 i 19-latkowie. Jak się okazało, dorośli działali wspólnie z 3 nieletnimi.

Podejrzani kradli od maja 2020 roku, a ich łupem podały zazwyczaj drobne narzędzia i elektronarzędzia. Łącznie śledczy udowodnili im popełnienie 42 włamań do altanek działkowych. Śledczy ustalili ponadto 19-letniego pasera, któremu sprzedawali skradzione przedmioty. Cała szóstka, to mieszkańcy Zabrza. Sprawą dorosłych włamywaczy i pasera zajmie się Sąd Rejonowy w Zabrzu, natomiast materiały dotyczące nieletnich przestępców zostały skierowane do sądu dla nieletnich.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.