Wiadomości z Zabrza

Ograniczenie prędkości na zabrzańskim odcinku DTŚ

  • Dodano: 2021-10-05 13:15

Od 1 października na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej od Ronda Sybiraków do granicy z Gliwicami obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zabrzański Zarząd Dróg odpowiada na falę hejtu.

W piątek 1 października Zabrzański Zarząd Dróg powiadomił poprzez media społecznościowe o wprowadzonym ograniczeniu. Na zabrzańskim odcinku DTŚ, od zjazdu z Ronda Sybiraków do granicy z miastem Gliwice, zmniejszono ograniczenie prędkości z 80 km/h na 60 km/h. Wprowadzone zmiany mają na celu bezpieczeństwo użytkowników drogi, ze względu na występujące na jezdni nierówności. Mimo to, pod postem Miejskiego Zarządu Dróg wylała się fala hejtu.

Mieszkańcy są niezadowoleni z wprowadzonego ograniczenia prędkości

Z uwagi na niezadowolone komentarze internautów Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu wytłumaczył podjętą decyzję. Jak przekazano, główną przesłanką do zmniejszenia ograniczenia prędkości był zbliżający się sezon jesienno-zimowy, a co za tym idzie, gorsze warunki drogowe.

Część kierowców zapewne jest temu przeciwna ale wiemy wszyscy co się dzieje, kiedy wydarza się wypadek i zaczyna się szukanie winnych. Może to nadmierna ostrożność ale wolimy brak zrozumienia dla wprowadzonej zmiany niż ofiary wypadków – wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Remont zabrzańskiego odcinka DTŚ

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, naprawa nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej planowana jest wiosną 2022 roku. Wykonawcą robót będzie EUROVIA POLSKA S.A. pod nadzorem DTŚ S.A. Na ten moment wykonanie doraźnych prac naprawczych jest niemożliwe ze względu na przeprowadzane pomiary i badania powstałych deformacji nawierzchni. Są one niezbędne dla określenia sposobu i zakresu prac naprawczych.

Wykonawca prac naprawczych EUROVIA POLSKA S.A. poniesie wszelkie koszty związane z usuwaniem wad.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.