Wiadomości z Zabrza

Ograniczenia w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 932 i 81

  • Dodano: 2022-02-01 09:30

Jeśli ktoś korzysta w Metropolii z komunikacji miejskiej to przed wyjściem z domu warto sprawdzić dokładnie rozkład jazdy. Jak informuje ZTM od poniedziałku (31 stycznia) zostanie m.in. zawieszonych 20 linii. Powodem zmian w rozkładzie jazdy autobusów są wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach, duża liczba kierowców skierowanych na kwarantannę czy z dnia na dzień pogarszająca się sytuacja epidemiczna.

Zmian w rozkładzie będzie więcej

Oprócz tego, że 20 linii zostanie zawieszonych, dodatkowo na około 70 będzie obowiązywał rozkład jazdy na dni robocze nieszkolne.

Ponadto ZTM przypomina, że w komunikacji miejskiej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. 

– Warto także przypomnieć, że od 25 stycznia przewoźnicy autobusowi, tramwajowi i trolejbusowi mogą wprowadzać w swoich pojazdach tzw. strefy ochronne (wydzielone), co dla pasażera oznacza brak możliwości zakupu biletu u kierowcy. - informuje ZTM. 

Ograniczenia w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 932 i 81

Zmiany są spowodowane sytuacją sanitarno-epidemiologiczną i w Zabrzu dotyczą ograniczenia w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 932 i 81.

Linia nr 932 zostanie w tym okresie zawieszona. W przypadku linii nr 81 obowiązywał będzie rozkład jazdy jak "w dni robocze nieszkolne", a więc zostanie ograniczona ilość kursów.

Wszystkie zmiany, które w życie wchodzą od 31 stycznia można znaleźć w [LINKU]


Źródło: UM Zabrze / ZTM

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.