Wiadomości z Zabrza

Odznaczenie Kropla Tęczy wręczone po raz 25!

  • Dodano: 2022-04-28 07:30, aktualizacja: 2022-04-28 07:46

Świetlice środowiskowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu już po raz 25. zorganizowały uroczystość wręczania orderów „Kropla Tęczy”. Odznaczenie to jest przyznawane instytucjom lub osobom fizycznym działającym na rzecz dzieci w Zabrzu. Ten kawałek tęczy zamknięty w małej kropelce stał się nagrodą dla osób bezinteresownie pomagającym dzieciom.

– Spotykamy się w wyjątkowym roku – roku, w którym świętujemy 100. rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich. O wartości naszego miasta decydują ludzie, którzy każdego dnia tworzą wspaniałą historię Zabrza. Doceniamy dzisiaj wyjątkowych zabrzan, którzy mają otwarte, wrażliwe serca i nie szczędzą sił by pomagać potrzebującym wsparcia i drogowskazu. Droga młodzieży w ogniu hartuje się stal! Jeżeli chwycimy umiejętnie za okazaną nam pomocną dłoń to możemy zrobić wielkie rzeczy. Ta nagroda to właśnie akt wdzięczność. Życzę Wam samych sukcesów życiowych, a wyróżnionym gratuluję i życzę, żeby zawsze z otwartym sercem patrzyli na drugiego człowieka! – mówiła podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Order „Kropla Tęczy” za rok 2021 otrzymali: 

  • Danuta Kaczmarek – wolontariuszka Ośrodka Wsparcia dla Kobiet Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu
  • Zbigniew Krupa – nauczyciel z Zespołu Szkół Specjalnych, działacz na rzecz dzieci niepełnosprawnych
  • Dorota Nowicka – działaczka na rzecz dzieci w naszym mieście
  • Fundacja Milimali – sponsor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zabrzu
  • Aneta Janecka – wolontariuszka świetlicy dla dzieci Providentia (Dom Opatrzności w Zabrzu)
  • Wolontariuszki z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu (Otylia Olejnik, Ewa Czyż, Angelika Cichoń oraz Natalia Kopycińska)

Kapituła konkursu wyróżniła także Piotra Płuciennika, który realizuje w świetlicy na Zandce program edukacji ekologicznej. Stoi na straży dbałości o środowisko i powiększania świadomości ekologicznej dzieci. Organizuje on także spacery ekologiczne.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 27 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. 3 Maja 91a w Zabrzu. W gali udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, zastępca przewodniczącej Rady Miasta Zabrze Sebastian Dziębowski, przewodnicząca Komisji Ekologii Rady Miasta Zabrze Urszula Potyka, wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej RM Zabrze Gabriela Bator oraz naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej w zabrzańskim magistracie Czesława Winecka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.