Wiadomości z Zabrza

Odpowie za znęcanie się nad żoną

  • Dodano: 2021-01-14 08:15, aktualizacja: 2021-01-14 07:00

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z zabrzańskiej piątki zostali wezwani na interwencję. Zakończyła się ona zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca Rokitnicy.

W poniedziałek krótko przed godziną 16.00, dyżurny komisariatu w Rokitnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej pijany mąż po raz kolejny wszczął z nią awanturę, w której trakcie uderzył ją w głowę oraz dusił. Policjanci, którzy pojechali na interwencję, zakończyli ją zatrzymaniem mężczyzny, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 27-latek usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżanie się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia mieszkania.

Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również