Wiadomości z Zabrza

Oddano do użytku nową filię Żłobka Miejskiego!

  • Dodano: 2020-10-02 11:00

Miasto Zabrze oddało do użytku nową filę Żłobka Miejskiego, która od 1 października funkcjonować będzie w odrestaurowanym budynku przy ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2.

Dzięki uruchomieniu tej placówki utworzonych zostało kolejnych 40 miejsc dla dzieci

Inwestycja polegająca na gruntownym remoncie budynku przy ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2 oraz zaadaptowaniu go na potrzeby żłobka kosztowała ponad 5 mln zł (5.207.848 zł). Na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie z rządowego programu „MALUCH+” 2019 w wysokości 879 980 zł. Pozostała część kosztów pokryta została ze środków własnych miasta oraz z kilku innych źródeł zewnętrznych, w tym: Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (w tym z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ostoja dla najmłodszych mieszkańców

Zakres prac wykonanych w obiekcie obejmował: przebudowę wewnętrznego układu budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę instalacji (elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania), wykonanie nowej wentylacji, modernizację źródła ciepła, przebudowę klatki schodowej, docieplenie ścian, dachu oraz stropu poddasza i podłogi. Zagospodarowano także terenu wokół budynku. Dodatkowo, w ramach inwestycji zakupiono i zamontowano stosowne wyposażenie, które pozwoliło na przystosowanie wnętrz obiektu do potrzeb żłobka.

– Cieszę się, że oddajemy mieszkańcom do użytku kolejną filię żłobka. To inwestycja, która umożliwia stworzenie komfortowych warunków opieki nad dziećmi i pozwala wielu rodzicom na powrót do pracy. Dzięki wykonanemu remontowi przywróciliśmy także dawny blask obiektowi, który wpisuje się w sąsiedztwo pięknie zagospodarowanego placu Teatralnego w centrum naszego miasta – stwierdziła podczas uroczystego otwarcia nowej filii Żłobka Miejskiego prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Gruntowny remont

W uroczystości, która odbyła się 29 września udział wzięli m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem UM w Zabrzu Anna Wyleżoł oraz naczelnik Wydziału inwestycji i Remontów UM w Zabrzu Leszek Szczygielski.

Nowa filia miejskiego żłobka oferuje 40 miejsc dla dzieci. Aktualnie w zabrzańskich żłobkach dostępnych jest 786 miejsc – 205 w placówkach miejskich oraz 581 w dotowanych przez Miasto Zabrze placówkach niepublicznych (żłobki niepubliczne oraz kluby dziecięce). Informacje dotyczące dostępności miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych w Zabrzu można znaleźć na portalu Emp@tia w zakładce „Rejestr Żłobków i Klubów Dziecięcych” pod adresem: https://empatia.mpips.gov.pl/dlaswiadczeniobiorcow/rodzina/d3/rejestr-zlobkow-i-klubow.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.