Wiadomości z Zabrza

Od soboty zmiany w kursowaniu tramwajów. II etap prac na ul. Powstańców Śląskich

  • Dodano: 2019-07-03 10:45

Już od soboty, 6 lipca ruszy przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi. Oznacza to zmiany w kursowaniu tramwajów nr 5, 4, 9 i 11.

Już w sobotę i niedzielę (6 i 7 lipca) zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 5, której zadania przejmie linia tramwajowa nr 30, kursująca ze zwiększoną częstotliwością na stałej relacji: Bytom Plac Sobieskiego – Zabrze Biskupice Pętla. Tym samym, na odcinku od Biskupic do centrum Zabrza (Zabrze Goethego) ZTM uruchomi autobusową komunikację zastępczą (T-5).

W czasie przedmiotowych zmian przygotowana zostanie infrastruktura tramwajowa do wznowienia kursowania linii tramwajowej nr 5 na skróconej trasie: Bytom Plac Sikorskiego – Zabrze Biskupice Pętla – Zabrze Stalmacha (stanowisko tymczasowe). Dodatkowo, w związku z wyłączeniem z ruchu kołowego na ul. Karola Miarki wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych nr: 15, 81, 83, 86, 156, 270, 286, 617, 617N i 720 – informuje ZTM.

Zgodnie z informacją ZTM, od najbliższego poniedziałku, 8 lipca wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii tramwajowej nr 5, która kursować będzie w skróconej relacji: Bytom Plac Sikorskiego – Zabrze Biskupice Pętla – Zabrze Stalmacha (stanowisko tymczasowe). W godzinach nocnych (od 23.00 do godziny 4.00 rano) kursy z Bytomia do Zabrza realizowane będą na zasadzie przesiadki - z linii tramwajowej nr 5 na autobusową komunikację zastępczą T-5 (konieczność przesiadki na przystanku Zabrze Biskupice Pętla).

Zmienią się również rozkłady linii tramwajowych nr 4, 9 i 11. Poprawki dotyczyć będą obsady taborowej oraz korekt oferty komunikacji tramwajowej na odcinku od przystanku Zabrze Lompy do centrum Zabrza.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.