Wiadomości z Zabrza

Od soboty w Zabrzu funkcjonuje nowy przystanek tramwajowy "Biskupice Schronisko"

  • Dodano: 2024-02-26 10:15

Od ubiegłej soboty możemy skorzystać z nowego przystanku tramwajowego znajdującego się przy siedzibie schroniska dla bezdomnych zwierząt „Psitulmnie”. Przystanek obsłużą linie tramwajowe numer 3, numer 5 oraz numer 30.

Rozwiązanie, które ułatwi pracę, wolontariat oraz adopcję

W sobotę 24 lutego w Biskupicach włączony do obsługi pasażerskiej został przystanek tramwajowy "Biskupice Schronisko", który zlokalizowany jest w pobliżu nowej siedziby „Psitulmnie”. Takie rozwiązanie ułatwi dojazd do placówki nie tylko pracownikom czy wolontariuszom. Usprawnione będzie także przywożenie darów dla schroniska przez osoby prywatne oraz to, co najważniejsze w tego typu miejscach, czyli proces adopcyjny. Od soboty osoby zainteresowane adopcją będą mogły bez problemu podjechać pod samo schronisko, aby zapoznać się z podopiecznymi „Psitulmnie", czy porozmawiać o szczegółach dotyczących adopcji z pracownikami schroniska.

– Od dziś przy naszym schronisku dla bezdomnych zwierząt funkcjonuje nowy przystanek tramwajowy - "Biskupice Schronisko". To duże ułatwienie nie tylko dla pracowników, ale również wolontariuszy i osób zainteresowanych adopcją. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończyliśmy budowę nowoczesnego schroniska, które służy bezdomnym psom i kotom. Inwestycja ta została sfinansowana z pozyskanych przez nas skutecznie środków zewnętrznych – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Pod siedzibę schroniska dojedziemy trzema różnymi liniami tramwajowymi

W związku z włączeniem do obsługi pasażerskiej nowego, dwukierunkowego przystanku, Zarząd Transportu Metropolitalnego musiał wprowadzić kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej, które dotyczą linii:

  • numer 2 na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Gliwice Zajezdnia
  • numer 5 na trasie Bytom Płac Sikorskiego – Zaborze Pętla
  • numer 30 na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Biskupice Pętla

To właśnie tymi tramwajami od soboty dotrzemy do schroniska. Nowy przystanek tramwajowy wymaga także od ZTM wprowadzenia korekt w funkcjonowaniu pociągów zjazdowych i wyjazdowych dla rozkładów jazdy linii tramwajowych 9, 17, 56.

Od soboty w Zabrzu funkcjonuje nowy przystanek tramwajowy "Biskupice Schronisko" / fot. Małgorzata Mańka-Szulik FB

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również