Wiadomości z Zabrza

"Od miasta do metropolii" - III edycja

  • Dodano: 2011-11-14 13:45

Górnośląski Związek Metropolitalny zaprasza na trzecią już międzynarodową konferencję z cyklu "Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy". Tym razem uczestnicy spotkania będą dyskutować o kreowaniu i zarządzaniu metropoliami.

Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej oraz eksperci i praktycy z zakresu zarządzania dużymi miastami i metropoliami. Gościem specjalnym konferencji będzie Greg Clark, międzynarodowy ekspert ds. rozwoju obszarów metropolitalnych. Już podczas pierwszej sesji zatytułowanej „Metropolie – moda, czy potrzeba” Greg Clark, wykorzystując swoje ponad 20-letnie doświadczenie, jako doradca w zakresie rozwoju lokalnego Londynu i innych miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej, odpowie na pytanie jak i po co tworzyć metropolie oraz przedstawi narzędzia ich rozwoju.

O barierach i ograniczeniach rozwoju polskich metropolii opowie zastępca prezydenta Gdańska, Wiesław Bielawski. Z kolei o tym, czy, jak, kto i ile skorzysta na rozwoju metropolii w Polsce, mówić będzie prezydent Centrum im. Adama Smitha, dr Robert Gwiazdowski. Całość zakończy panel dyskusyjny, w którym udział zapowiedzieli m.in.: wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Jan Grabkowski, przewodnicząca Zgromadzenia GZM, prezydent Małgorzata Mańka - Szulik, przewodniczący śląskiej PO, poseł Tomasz Tomczykiewicz oraz wspomniani już Tomasz Gwiazdowski i Wiesław Bielawski.
Poprzednie konferencje z cyklu "Od miasta do metropolii" poświęcone były upowszechnieniu idei metropolitalności / 2009r. / oraz jakości życia w metropolii / 2010 /.

Konferencja "Od miasta do metropolii" odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 17 listopada br. w Hotelu Angelo w Katowicach. Początek o godzinie 9:30. W załączniku przesyłam Państwu szczegółowy program konferencji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również