Wiadomości z Zabrza

Od dziś utrudnienia w ruchu. Zamknięto część DK 94. Objazd w stronę Zabrza przez Łubie

  • Dodano: 2023-06-06 06:15, aktualizacja: 2023-06-05 22:14

DK 94 pomiędzy Pyskowicami a Zabrzem zostanie rozbudowana. Pod koniec marca tego roku media obiegła informacja o nowej drogowej inwestycji, która obejmie przebudowę odcinka o długości prawie 12 km, w tym 28 skrzyżowań. Wiadomo też, że powstaną zarówno ciągi piesze, jak i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Rozbudowa DK 94 między Pyskowicami a Zabrzem

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. To ona podjęła się realizacji umowy opiewającej na ponad 163 mln zł. Ma na to 16 miesięcy. Zgodnie z planowanym harmonogramem finał prac ma nastąpić w październiku 2024 r. Do tego czasu kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym

Droga zamknięta. Będą objazdy

Rozpoczęcie prac prowadzonych na DK 94, na odcinku Pyskowice – Zabrze, zaplanowano na 6 czerwca. Z tego też powodu zamknięty dla ruchu w obu kierunkach będzie fragment od ul. Gliwickiej w Pyskowicach do skrzyżowania z ul. Gliwicką w Boniowicach, a w stronę Zabrza wyznaczono objazd prowadzący przez miejscowości Łubie, Księży Las, Kamieniec.

Mieszkańcy jednakże będą mogli swobodnie dojechać do swoich posesji, zapewniony będzie też przejazd służb miejskich oraz autobusów komunikacji miejskiej.

Kiedy nastąpi przywrócenie ruchu na tym odcinku DK 94?

Na przywrócenie ruchu w obu kierunkach na DK 94 będziemy musieli poczekać. Jak zapowiada wykonawca inwestycji, sytuacja powróci do normy do końca tego roku.

Inwestycja jest przewidziana do finansowania ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.


Źródło: www.gov.pl, pyskowice.pl, GDDKIA

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tom

    Całkiem dobra droga.Nie wiem jaki jest sens jej naprawy. Jest dużo gorszych województwie śląskim dróg, które wymagają napraw.

  • Ewa

    Bo ludzie nie potrafili jeździć na prostym skrzyżowaniu i były wypadki. Teraz będzie rondo...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również