Wiadomości z Zabrza

Od 1 lipca ulica Trębacka w Zabrzu będzie zamknięta

  • Dodano: 2024-07-01 08:15, aktualizacja: 2024-07-01 08:49

W dniu 1 lipca br. (poniedziałek), rozpoczną się roboty  związane z realizacją zadania pn.: „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 1: Most w ciągu ul. Trębackiej nad rzeką Bytomką”. W związku z pracami zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która będzie polegała na całkowitym zamknięciu ulicy Trębackiej na odcinku przebudowanego obiektu.

Zamknięcie ulicy Trębackiej od 1 lipca

Zamknięty zostanie przejazd przez obiekt i wyznaczony będzie objazd najkrótszą alternatywną trasą – tj. ulicami Bytomską w Zabrzu, Stara Cynkownia w Bytomiu oraz Piastowską i Wolności w Rudzie Śląskiej.
W związku z zamknięciem odcinka ulicy Trębackiej na wysokości mostu nad rzeką Bytomką dla ruchu samochodowego, uniemożliwiony zostanie równie przejazd autobusów linii nr 39 w obu kierunkach.

Ruch pieszych zostanie utrzymany poprzez wykonanie kładki tymczasowej. Szczegóły objazdu prezentuje mapka.

Planowany czas wykonania robót to około 5 miesięcy. Prosimy o bezpieczną jazdę i o stosowanie się oznakowania tymczasowego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • bfyhvdryh

    Mieszkam na Szczęść Boże w Rudzie. Wieczne wyścigi samochodowe i wariaci na motocyklach powodują hałas i niebezpieczeństwo. Nawet teraz, przy zamknięciu drogi, gdzie widnieje zakaz wjazdu z obydwu stron (Trębacka w Zabrzu, Szczęść Boże w Rudzie) wariaci jeżdżą jak szaleni, pchają się za zakaz i zawracają przed dźwigiem, który stoi na środku drogi. Bezmyślność goni bezmyślność. Ja się pytam - GDZIE SĄ POLICJA I STRAŻ MIEJSKA, PROGÓW SPOWALNIAJĄCYCH NA SZCZĘŚĆ BOŽE NIKT NIE CHCE ZROBIĆ, RADARU TEŻ NIE, STARY WIADUKT KOLEJOWY MIĘDZY ZABRZEM, A RUDĄ SIĘ SYPIE NAD OSTRYM ZAKRĘTEM "Z GÓRKI". Mandaty wystawiają tam, gdzie nie trzeba. Tutaj mieliby połów jak nigdzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również