Wiadomości z Zabrza

Obok centrum przesiadkowego przy ul. Goethego powstanie nowy dworzec kolejowy

  • Dodano: 2024-03-11 09:45

Uroczyste otwarcie centrum przesiadkowego przy ulicy Goethego miało miejsce ponad miesiąc temu. Teraz czas na dalsze modernizacje. Prowadzone są działania, dzięki którym w Zabrzu powstanie również nowy dworzec kolejowy. Jest szansa na uruchomienie więcej niż jednego peronu!

Obiekt PKP, z którego obecnie korzystamy nie spełnia oczekiwań mieszkańców

Ponad miesiąc temu w Zabrzu otwarto dwa nowe centra przesiadkowe. Od soboty 10 lutego obiekty obsługują pasażerów, a w obu miejscach można skorzystać z usług niemal 40 linii autobusowych. Obecnie w planach jest utworzenie nowego dworca kolejowego, zlokalizowanego w centrum miasta. Dworzec PKP, z którego możemy obecnie korzystać według prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, nie do końca sprawdza się w przypadku osób niepełnosprawnych, lub tych, które podróżują z walizkami.

– Obecny obiekt PKP przy pl. Dworcowym, choć niezwykle ciekawy architektonicznie, nie spełnia oczekiwań podróżujących z walizkami czy wózkami. Przede wszystkim jednak sprawia poważne utrudnienia seniorom i osobom z niepełnosprawnościami – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Działania zmierzające do utworzenia nowego dworca kolejowego

Jak przekazała prezydent Zabrza, nowe centrum przesiadkowe zostało zaprojektowane tak, by nie służyło tylko i wyłącznie osobom podróżującym autobusami, ale również tym, które podróżują koleją. Władze miasta prowadzą działania, dzięki którym możliwe będzie utworzenia nowego dworca kolejowego. Od kilku miesięcy prowadzone są także konsultacje i rozmowy z PKP. Połączenie centrum przesiadkowego z nowym obiektem może być szansą na uruchomienie więcej niż jednego peronu kolejowego.

– Połączenie dworca PKP z centrum przesiadkowym pozwoli także na uruchomienie więcej niż jednego peronu, co jest rozwiązaniem spójnym z realizowaną przez GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia koncepcją rozwoju komunikacji kolejowej – przekazała prezydent Zabrza.

Przedstawiono kilka projektów nowego dworca kolejowego. Te, które najbardziej spodobają się mieszkańcom naszego miasta, będą dalej rozwijane.


Zobaczcie w naszej galerii, jak w przyszłości może prezentować się nowy obiekt PKP!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tom

    Wybory samorządowe powinno być co roku wtedy naprawdę moglibyśmy realnie wiedzieć że w tym mieście coś się dzieje a nie czytać to tylko ze stron gazet czy portali.

  • Niko

    Dobra wiadomość ,tylko szkoda że tak późno mieszkańcy dowiadują się o tej inwestycji. Jeżeli to nie kiełbasa wyborcza, w końcu doczekamy się dworca PKP takiego jaki powinien być w XXI wieku i nie będzie Zabrze pośmiewiskiem .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również