Wiadomości z Zabrza

Oblał się łatwopalną cieczą i chciał popełnić samobójstwo podpalając się

  • Dodano: 2019-02-05 11:45

Policjanci z III komisariatu uratowali mężczyznę, który oblał się łatwopalną cieczą i chciał popełnić samobójstwo podpalając się.

Mężczyzna w nocy wybiegł z mieszkania grożąc samopodpaleniem

Zaalarmowani mundurowi niezwłocznie podjęli poszukiwania. Odnaleźli go patrolując pobliską dzielnicę, był oblany łatwopalną cieczą i miał zapalniczkę. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w porze nocnej w centrum miasta

Na telefon alarmowy zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc w sprawie męża, który groził samopodpaleniem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce interwencji mężczyzny nie było już w mieszkaniu. Wyszedł oblewając się najprawdopodobniej benzyną i groził, że się podpali. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że był już leczony psychiatrycznie. Policjanci podjęli poszukiwania za niedoszłym samobójcą. Na miejsce przybyli również policjanci ruchu drogowego i policyjni wywiadowcy. Policjanci z komisariatu III patrolując teren dzielnicy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał ustalonemu rysopisowi i ujęli go. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.