Wiadomości z Zabrza

Obchody Dnia Strażnika Miejskiego w Zabrzu

  • Dodano: 2022-08-29 07:45, aktualizacja: 2022-08-29 07:55

W piątek 26 sierpnia w Komendzie Straży Miejskiej w Zabrzu odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażnika Miejskiego.

Za nami Dzień Strażnika Miejskiego

Warto przypomnieć, że 18 lutego 1991 r. Rada Miejska w Zabrzu uchwałą nr XV/128/92 uznała potrzebę powołania Straży Miejskiej w Zabrzu. Podstawy prawne do powołania Straży oraz do działania dla strażników wynikały bezpośrednio z ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji. Z biegiem czasu, szczególnie po roku 1997 r., zabrzańska Straż Miejska – na mocy specjalnej ustawy o strażach gminnych, która weszła wtedy w życie – przekształciła się w formację mundurową z prawdziwego zdarzenia i dziś służy ochronie porządku publicznego w szerokim tego słowa znaczeniu. Pierwszym komendantem był Andrzej Maciak.

– Dziękuję za Wasz udział w życiu miasta oraz ciężką pracę na rzecz utrzymania porządku w Zabrzu. Życzę bezpiecznej służby, kolejnych sukcesów zawodowych, satysfakcji z podejmowanych wyzwań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – mówił w trakcie spotkania wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski.

Podczas spotkania zasłużonym pracownikom wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ciekawski

    A czemu ich nie widać na patrolach. Niech ganiają pijaczków na placach szkolnych, i lepią blankiety właścicielą samochodów na chodnikach.

  • tak było

    odchody strażnika miejskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również