Wiadomości z Zabrza

Obchody 20. rocznicy poświęcenia Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

  • Dodano: 2020-09-08 08:00, aktualizacja: 2020-09-08 12:12

W Zabrzu Rokitnicy w ubiegłą sobotę odbyły się uroczyste obchody 20-lecia poświęcenia Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Wielka uroczystość

W uroczystości udział wzięła m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przełożona Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu w Zabrzu Anita Durschlag, przełożona generalna Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu Gertrud Pollak asystentka polskiej delegatury Jutta Klein oraz członkinie instytutu z Niemiec, Czech i Polski.

Mszy św. przy ołtarzu polowym przewodniczył o. Arkadiusz Sosna, przełożony Instytutu Ojców Szensztackich

Na rocznicowe spotkanie przyjechał także o. José Melo z Portugalii, odpowiedzialny za ten ruch. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik podziękowała Anicie Durschlag, przełożonej Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu za wieloletnią pracę i zaangażowanie w tworzenie, działanie i rozwój Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu w naszym mieście.

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zostało poświęcone 9 września 2000 roku, jako dar Ruchu Szensztackiego. Znajduje się przy ul. Andersa 67. W 2010 roku odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, który znajduje się w ołtarzu tutejszej kaplicy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.