Wiadomości z Zabrza

Nowy prezes Górnika Zabrze! Kto nim został?

  • Dodano: 2020-01-28 09:30

Rada Nadzorcza Górnika Zabrze SSA powołała Dariusza Czernika na funkcję prezesa zarządu.

Od kwietnia 2019 roku był członkiem zarządu Górnika, a od czerwca tworzył z Małgorzatą Miller - Gogolińską dwuosobowy zarząd.

Dariusz Czernik prezesem Górnika Zabrze

Dariusz Czernik od 25 lat związany był z katowickim „Sportem”, gdzie był kierownikiem działu piłki nożnej, zastępcą redaktora naczelnego oraz członkiem zarządu spółki wydającej gazetę. W roli dziennikarza po dwa razy obsługiwał mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, a także kilka finałów Ligi Mistrzów.

Pierwszą współpracę z klubem podjął ponad trzy dekady temu. 3 lata temu został kierownikiem działu sportu w Muzeum Miejskim w Zabrzu. Wtedy też rozpoczął pracę w klubie, gdzie współpracował z działami marketingu i prasowym.

Z Zabrzem Dariusz Czernik związany jest od urodzenia. W ponad 70-letniej historii klubu jest drugą osobą pełniącą funkcję prezesa, która urodziła się w Zabrzu.

- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Chciałbym podziękować właścicielowi za zaufanie i powierzenie funkcji prezesa wielkiego klubu, jakim był, jest i zawsze będzie Górnik Zabrze – powiedział nowy prezes. - Jednocześnie zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest kierowanie klubem, który ma tak wspaniałą historię i dziesiątki tysięcy fanów nie tylko w Zabrzu, na Śląsku i w Polsce, ale często rozsianych po całej Europie, traktujących Górnik jako część swojej tożsamości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.