Wiadomości z Zabrza

Nowoczesny ośrodek badań Politechniki Śląskiej w Zabrzu otwarty już od października!

  • Dodano: 2021-07-12 13:00

W październiku 2021 r., w Zabrzu zostanie otwarte Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej.

Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia w Zabrzu, którego budowa zakończy się już w październiku 2021r., pomieści wysokospecjalistyczne laboratoria badawczo-technologiczne, wspierające firmy wdrażające wyroby i technologie medyczne.

Zadania centrum

Centrum zostało utworzone 1 maja 2021 roku. Do głównych jego zadań należy prowadzenie badań naukowych, a także studiów podyplomowych i innych form kształcenia.

Otwarta jednostka będzie również dawała możliwość międzynarodowej współpracy i uczestniczenia w europejskiej oraz światowych platformach technologicznych.

Ma tam działać m.in. Laboratorium Badań Struktury Implantów oraz Laboratorium Inżynierskiego Wspomagania w Stomatologii.

Przyszłościowe badania

Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę dostępną na rynku światowym. To pozwoli rozwinąć potencjał badawczy w takich dziedzinach, jak wirtualne technologie dla zdrowia, wykorzystanie sztucznej inteligencji w diagnostyce i systemach eksperckich wspomagających lekarzy. 

Będzie to przyszłościowe miejsce dla wielu badaczy i może przynieść bardzo dobre wyniki naukowe. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również