Wiadomości z Zabrza

Nowoczesny ośrodek badań Politechniki Śląskiej w Zabrzu otwarty już od października!

  • Dodano: 2021-07-12 13:00

W październiku 2021 r., w Zabrzu zostanie otwarte Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej.

Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia w Zabrzu, którego budowa zakończy się już w październiku 2021r., pomieści wysokospecjalistyczne laboratoria badawczo-technologiczne, wspierające firmy wdrażające wyroby i technologie medyczne.

Zadania centrum

Centrum zostało utworzone 1 maja 2021 roku. Do głównych jego zadań należy prowadzenie badań naukowych, a także studiów podyplomowych i innych form kształcenia.

Otwarta jednostka będzie również dawała możliwość międzynarodowej współpracy i uczestniczenia w europejskiej oraz światowych platformach technologicznych.

Ma tam działać m.in. Laboratorium Badań Struktury Implantów oraz Laboratorium Inżynierskiego Wspomagania w Stomatologii.

Przyszłościowe badania

Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę dostępną na rynku światowym. To pozwoli rozwinąć potencjał badawczy w takich dziedzinach, jak wirtualne technologie dla zdrowia, wykorzystanie sztucznej inteligencji w diagnostyce i systemach eksperckich wspomagających lekarzy. 

Będzie to przyszłościowe miejsce dla wielu badaczy i może przynieść bardzo dobre wyniki naukowe. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.