Wiadomości z Zabrza

Nowe boisko treningowe przy Arenie Zabrze już gotowe

  • Dodano: 2021-10-19 07:45, aktualizacja: 2021-10-19 07:53

15 października przy Arenie Zabrze do użytku oddano pełnowymiarowe boisko treningowe o podgrzewanej murawie. W głównej mierze będzie służyło piłkarzom Górnika Zabrze. Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które Zabrze pozyskało z Ministerstwa Sportu.

– W Zabrzu realizujemy wiele inwestycji z różnych dziedzin. Budujemy i remontujemy drogi, żłobki, szkoły, zabytki, obiekty sportowe. Na te cele pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Przykładem jest pełnowymiarowe boisko treningowe z podgrzewaną murawą i oświetleniem przy Arenie Zabrze, na które pozyskaliśmy 50 procent dofinansowania z Ministerstwa Sportu – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzięki tej inwestycji możliwe jest wzmocnienie planu treningowego pierwszego zespołu Górnika Zabrze, szczególnie w okresie zimowym – dodała prezydent.

Wykonawcą inwestycji była firma Interhall Sp. z o.o.

Zakres robót objął m.in.:

  • budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach
  • 105 x 68 m na osi północ-południe wraz z oświetleniem,
  • wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania;
  • przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem a boiskiem
  • do ogrzewania murawy;
  • instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.

– To dla nas historyczna chwila – komentują władze Górnika Zabrze. – To boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu.

Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również