Wiadomości z Zabrza

Nowa spółka inwestycyjna

  • Dodano: 2008-05-21 08:49, aktualizacja: 2008-07-21 08:56

Na sesji Rady Miejskiej w Zabrzu, która odbyła się 19 maja, przyjęto wszystkie projekty uchwał.

Między innymi podjęto uchwałę w sprawie: utworzenia przez Gminę Zabrze oraz Zarząd Budynków Mieszkaniowych -Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. nowej spółki, która będzie funkcjonowała pod nazwą "Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji" Sp. z o.o.
Głównym zadaniem nowego przedsiębiorstwa będzie realizacja współpracy z inwestorami w zakresie zadań z budownictwa mieszkaniowego i związanej z nim infrastruktury, w tym tworzenia spółek celowych, których zadania będą polegały na realizacji konkretnych projektów.
Spółka "Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji" będzie pełnić także funkcje aktywizujące w zakresie oferty terenów dla inwestorów polegające na tworzeniu kompleksowej informacji skierowanej do podmiotów zainteresowanych podejmowaniem inwestycji na terenie Gminy Zabrze. Dzięki większej elastyczności Spółki w zakresie uzyskiwania niezbędnych ekspertyz i opinii zwiększy się dynamika obsługi inwestorów.
W celu poszerzenia oferty inwestycyjnej Spółka podejmie współpracę z już działającymi na terenie Gminy Zabrze przedsiębiorcami aby eksponować także ich możliwości inwestycyjne zarówno w zakresie posiadanych nieruchomości zabudowanych jak i niezabudowanych oraz innych form współpracy.
Działania jakie będzie podejmować Spółka będą wchodziły w zakres realizacji strategii rozwoju budownictwa.

Źródło: www.zabrze.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • mieczysław karwowski

    Autor publikacji powinien po upływie 17 miesięcy zadać pytanie o konkretne efekty, mierzalne a nie ideologiczne i koszty uzyskania tych efektów. Spodziewam się odpowiedzi: zero efektów kosztowało 1 mln. PLN.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również