Wiadomości z Zabrza

Nocny rajd fiatem seicento zakończył się dla nietrzeźwego 19-latka zderzeniem z latarnią

  • Dodano: 2020-03-27 08:30, aktualizacja: 2020-03-27 08:40

W środę po godzinie 22 na ulicy Staromiejskiej w Zabrzu doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący fiatem będąc kompletnie pijanym, uderzył w latarnie.

Kierowca oraz pasażer wydostali się z wraku pojazdu dzięki pomocy policjantów z drugiego komisariatu, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia.


Nocny rajd fiatem seicento po ulicach Zabrza zakończył się dla nietrzeźwego 19-latka zderzeniem z latarnią 

W trakcie prowadzonego badania okazało się, że młody kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zarówno on, jak i pasażer samochodu nie byli w stanie po zderzeniu sami opuścić pojazdu. W opuszczeniu go pomogli im policjanci z drugiego komisariatu. Teraz młody zabrzanin odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Pomimo nałożonych na policję dodatkowych obowiązków w naszym mieście nie będzie nigdy przyzwolenia na łamanie prawa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.