Wiadomości z Zabrza

(Nie)zwykła piłeczka tenisowa. Udany przechwyt funkcjonariuszy z Zakładu Karnego Zabrze

  • Dodano: 2020-10-29 14:15

Funkcjonariusze zabrzańskiej jednostki po raz kolejny wykazali się czujnością i nie dali się przechytrzyć. Udaremnili przedostanie się na teren jednostki substancji niedozwolonych.

Zawsze czujny

Podczas wykonywania obowiązków służbowych oddziałowy zauważył z pozoru zwykłą piłeczkę tenisową. Czy taka piłeczka może być niebezpieczna i stanowić zagrożenie? Okazuje się, że tak. Dzięki czujności i długoletniemu doświadczeniu funkcjonariusz działu ochrony w Zakładzie Karnym w Zabrzu nie dał się zwieść i udaremnił przemyt substancji niedozwolonych.

W piłeczce było ukryte  65 sztuk tabletek koloru beżowego

Przeprowadzone badanie na obecność środków niedozwolonych dało wynik pozytywny w kierunku syntetycznych kannabinoidów. Dyrektor wszczął czynności wyjaśniające. Przedmioty zabezpieczono i przekazano policji, która bada sprawę.

Kontrola podstawą bezpieczeństwa

Funkcjonariusze Służby Więziennej zawsze czuwają i dbają o bezpieczeństwo. To ich zadanie. Codziennie dokonują licznych kontroli m.in.: pomieszczeń, w których przebywają skazani, pojazdów wjeżdżających na teren jednostki, dostarczanych paczek oraz  zabezpieczeń techniczno – ochronnych. W trakcie realizacji tych zadań korzystają z różnych urządzeń tj.: ręcznego wykrywacza metali, lustra inspekcyjnego, skanera rentgenowskiego do prześwietlania paczek i bagażu oraz bramowego wykrywacza metali. Nic jednak nie zastąpi doświadczenia funkcjonariuszy i ich zaangażowania w wykonywane obowiązki – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.  

Musimy jednak pamiętać, że osoby, które chcą ominąć przepisy prawa i dostarczyć na teren jednostki substancje lub przedmioty niedozwolone są niezwykle kreatywne. Cały czas wymyślają nowe i często bardzo zaskakujące  metody przemytu. Dlatego  funkcjonariusze  są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych – dodaje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również