Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2024-05-17 11:00

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 57-letniego kierowcę, który prowadził pojazd, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego samochód nie miał ważnych badań technicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Zabrzu

W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie, że po ulicy Wolności porusza się nissan, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci drogówki, szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 57-letni mieszkaniec Zabrza siedzący za kierownicą samochodu jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który w kwietniu ubiegłego roku wydał Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej. Teraz 57-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również