Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy i bez uprawnień prowadził samochód bez ważnego przeglądu

  • Dodano: 2020-12-04 07:45, aktualizacja: 2020-12-04 07:51

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem, który nie posiadał uprawnień. Podczas kontroli okazało się, że 34-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej jest pod wpływem alkoholu. Dodatkowo auto, którym się poruszał, nie posiadało ważnego badania technicznego.

Dzisiaj krótko przed godziną 6.00 mundurowi z zabrzańskiej trójki na ulicy Rymera zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot. Policjanci sprawdzili trzeźwości kierowcy, a przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, mieszkaniec Rudy Śląskiej nie posiadał też prawa jazdy a samochód, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat, ale czeka go jeszcze sporawa karna, gdzie grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zabrzańscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta porusza się kierowca po alkoholu. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również