Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy i bez uprawnień prowadził samochód bez ważnego przeglądu

  • Dodano: 2020-12-04 07:45, aktualizacja: 2020-12-04 07:51

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem, który nie posiadał uprawnień. Podczas kontroli okazało się, że 34-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej jest pod wpływem alkoholu. Dodatkowo auto, którym się poruszał, nie posiadało ważnego badania technicznego.

Dzisiaj krótko przed godziną 6.00 mundurowi z zabrzańskiej trójki na ulicy Rymera zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot. Policjanci sprawdzili trzeźwości kierowcy, a przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, mieszkaniec Rudy Śląskiej nie posiadał też prawa jazdy a samochód, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat, ale czeka go jeszcze sporawa karna, gdzie grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zabrzańscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta porusza się kierowca po alkoholu. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.