Wiadomości z Zabrza

Nieprzytomna 25-latka leżała przed budynkiem zabrzańskiej Komendy Policji

  • Dodano: 2021-12-29 07:15, aktualizacja: 2021-12-29 07:52

W miniony poniedziałek jeden ze świadków zaalarmował, że przed budynkiem zabrzańskiej Komendy Policji leży nieprzytomna kobieta. Znajdujący się w budynku policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, natychmiast ruszył z pomocą. Wspólnie z obecnymi również na miejscu policjantami z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udzielił pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci udzielili pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie

W poniedziałek 27 grudnia około godziny 11:00, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy asp. Andrzej Byrski, który na co dzień pełni służbę w biurze, został zaalarmowany przez jednego ze świadków, że przed budynkiem zabrzańskiej Komendy Policji leży kobieta. Policjant bezzwłocznie ruszył z pomocą.

Jak się okazało na ziemi leżała nieprzytomna 25-latka, która natychmiast potrzebowała pomocy medycznej. Na miejscu obecni byli również policjanci z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci wspólnie udzielili kobiecie pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce Pogotowia Ratunkowego, które zabrało ją do szpitala.

- Dziękujemy za postawę świadka, dzięki której udało się szybko udzielić pierwszej pomocy - czytamy w komunikacie zabrzańskiej policji. - Przy tej okazji Apelujemy! Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka! Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji kiedy będzie nam potrzebna pomoc - czytamy dalej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.