Wiadomości z Zabrza

Nielegalny handel papierosami zakończony. Zabezpieczono ponad 215 tysięcy papierosów

  • Dodano: 2021-04-16 14:45

Gliwiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za nielegalny handel papierosami. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 350 tysięcy złotych.

46-letni mieszkaniec Zabrza i 64-letni mieszkaniec Gliwic zostali zatrzymani za nielegalny handel wyrobami tytoniowymi przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach walczący z przestępczością gospodarczą oraz mundurowych z I Komisariatu Policji w Gliwicach prowadzący postępowania w sprawach towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

64-letni mieszkaniec Gliwic miał w swoim garażu i mieszkaniu łącznie ponad 185 tysięcy sztuk papierosów różnych marek i prawie 100 kg krajanki tytoniowej. Wszystko bez polskiej akcyzy.

Jeszcze tego samego dnia gliwiccy policjanci przeszukali inne mieszkanie zamieszkiwane przez 46-latka z Zabrza. Tam również prowadzono handel przemyconymi papierosami, których mundurowi w mieszkaniu znaleźli ponad 30 tysięcy sztuk.

– Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru zostanie oszacowana przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy. Wstępnie wyliczono, że będzie to kwota nie mniejsza niż 350 tys. zł – informuje gliwicka policja.

Zatrzymanym za handel nielegalnymi papierosami grozi nałożenie grzywny, pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.