Wiadomości z Zabrza

Nielegalne automaty przejęte w Zabrzu

  • Dodano: 2024-02-29 09:45

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali w centrum miasta. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić kara do 3 lat więzienia.

Nielegalne automaty hazardowe w centrum Zabrza

We wtorek, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach uzyskali informację, że w jednym z lokali w ścisłym centrum miasta, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 6 urządzeń wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Czy wiesz, że:

Podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również