Wiadomości z Zabrza

Niedługo ruszy przebudowa ulicy Mikulczyckiej. Podpisano umowę z wykonawcą

  • Dodano: 2021-09-10 14:30

Już niedługo ruszy rozbiórka mostu i przebudowa ulicy Mikulczyckiej w Zabrzu. Dziś podpisano umowę.

10 września w zabrzańskim Ratuszu podpisano umowę na przebudowę ulicy Mikulczyckiej w Zabrzu. Pracami budowlanymi zajmie się firma DROGOPOL Sp. z o.o. Michał Staszewski.

Przebudowa ul. Mikulczyckiej w Zabrzu

Prace budowlane zakładają przebudowę ulicy Mikulczyckiej na wysokości skrzyżowania z ulicą 11 Listopada, wraz z rozbiórką znajdującego się w tej okolicy mostu. Cena inwestycji to ponad 1 mln złotych. Na wykonanie wszystkich robót firma ma 4 miesiące od dnia 10 września, czyli prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie stycznia 2022 roku.

- To już kolejna w tym roku umowa dotycząca inwestycji drogowej w Zabrzu – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Z myślą o poprawie bezpieczeństwa w centrum naszego miasta przebudowana zostanie ulica Mikulczycka.

Dokumentacja projektowa została opracowana przez firmę Inżynieria Jerzy Sowa (Trzebinia).

Podpisy na umowie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz wiceprezes firmy DROGOPOL Sp. z o.o. Michał Staszewski.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • kierowca

    Zamknięta droga do Kończyc, zamknięta Jagielońska, dojdzie Roosevelta i Mikulczycka, do tego przebudowy torowisk , prace gazowników itp. i już miasto będzie całkiem sparaliżowane. Jak czytałem że remont mostu nad Bytomką będzie trwał 2 lata to uznałem to za żart. Prace przy Czarnawce to też jakieś jaja. Gdyby większość inwestycji była tak zaangażowana jak Nasze - to np.Japonia musiała by zacząć budowy nie później niż w XI wieku.

  • Adam

    Witam. Na Mikulczyckiej by się przydało rondo przy zjeździe z dk88 by usprawnić ruch

  • Brak ścieżek

    pasy dla pieszych i ścieżki rowerowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.