Wiadomości z Zabrza

Napadli na dwie osoby w ciągu jednej nocy. Dwaj młodzi mężczyźni tymczasowo aresztowani

  • Dodano: 2020-04-03 08:30, aktualizacja: 2020-04-03 08:45

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy we wtorek nad ranem w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce napadli na mężczyznę czekającego na autobus a chwile później na kobietę, która szła do pracy.

Podejrzani byli dobrze znani zabrzańskim stróżą prawa dlatego zatrzymanie ich zajęło tylko kilka godzin. Na wniosek prokuratury mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem

Z policyjnych ustaleń wynika, że około 4.00 w rejonie Placu Kroczka dwóch mężczyzn napadło na 56-letniego mieszkańca Zabrza, który czekał na autobus. Podejrzani duszeniem zmusili pokrzywdzonego do oddania nesesera z dokumentami i gotówką. Około godziny później w rejonie ulicy Zwycięstwa napadli na 49-letnią kobietę, która szła do pracy. Mężczyźni przewrócili ją na ziemie i wyrwali jej torebkę z telefonem, dokumentami i pieniędzmi. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Podany przez pokrzywdzonych rysopis wskazywał na znane z przeszłości kryminalnej osoby. Krótko po godzinie 7.00 mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie czynności u jednego z nich znaleziono telefon pokrzywdzonej. Zatrzymani to mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 24 lata. W chwili zatrzymania obydwoje byli pod wpływem alkoholu. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bebe

    No i na początek z 8 lat, to by rozumu się nauczyli.

  • Bebe

    No i na początek z 8 lat, to by rozumu się nauczyli.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.