Wiadomości z Zabrza

Napad na stację paliw w Zabrzu...To tylko ćwiczenia

  • Dodano: 2022-05-13 07:00, aktualizacja: 2022-05-13 07:11

Dzielnicowi z Komisariatu II policji w Zabrzu przyjęli zaproszenie współorganizacji szkolenia poświęconego bezpieczeństwu w miejscu pracy.

Tym razem szkolili się pracownicy stacji paliw

Przedmiotem szkolenia pracowników były m.in. takie zagadnienia jak napad rabunkowy, kradzieże, w tym paliwa, obecność agresywnych klientów.

Dzielnicowi, którzy wzięli udział w szkoleniu, przedstawił pracownikom stacji paliw wiele wskazówek i uwag związanych z ewentualnym napadem rabunkowym oraz innymi zagrożeniami. Przekazali również informacje dotyczące procedur, jakimi należy kierować się w trakcie oraz po zdarzeniu. Prowadząc szkolenie policjanci, zwracali uwagę na bezpieczeństwo każdej osoby, która mogłaby znaleźć się w sytuacji podobnej do symulowanego napadu. Zaznaczając, iż istotne jest bezpieczeństwo zarówno pracowników stacji paliw, jak i ich klientów. Mundurowi przekazali też informacje dotyczące procedur, jakimi należy kierować się w trakcie oraz po tego typu zdarzeniu. Zwrócono też uwagę na to, jak ważny jest każdy szczegół, który może zostać odtworzony przez świadka zdarzenia i przekazany patrolowi policji skierowanemu na miejsce.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Statystyk

    Wiadomix. Napady na stacje są co drugi dzień, więc trzeba się szkolić. Następne szkolenie będzie z porywania dzieci spod szkół bo wiadomo że to poważny problem. Na rynku nie dobór guwniaków i znikają jak ciepłe bułeczki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również