Wiadomości z Zabrza

Na zabrzańskich drogach trwają działania "Prędkość"

 • Dodano: 2019-04-01 09:45, aktualizacja: 2019-04-01 11:23

Od rana trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Policji pod nazwą „Prędkość”.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Głównym celem akcji jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Statystyki są zatrważające

W 2018 roku z winy kierujących pojazdami doszło do 27 556 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 2 177 osób a 33 261 zostało rannych. Mimo tego, że jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków w 2018 roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną, niezmiennie od lat nadal pozostaje nadmierna prędkość. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób.

Celem działań Policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Do akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas trwania akcji „Prędkość” policjanci ruchu drogowego prowadzą działania informacyjno-edukacyjne, polegające między innymi na promowaniu właściwych zachowań na drodze oraz na uświadamianiu kierującym, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego. Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • 15 letni kierowca bezwypadkowy

  Ja dziennie jeżdżę 88 do pracy, to co się tam dzieje nie mieści mi się w głowie.,jazda poranna przed 7:00 jest ekstremalnie niebezpieczna z powodu rajdowych prędkości i chamskich zachowań innych kierowców że strach tamtędy jeździć ,gdzie ta policja z rana, na odcinku gdzie ograniczenie 70 tam każdy jedzie 100, niektórzy jeżdżą tam na lewym pasie kilometrami 140 kmh,. Na tej mojej trasie jeżdżą tak chamskie buraki dosłownie że jadąc lewym pasem przekraczając 70 km h popędzają mnie siedząc na tylnym zderzaku ,następna sprawa to włączenie się na lewy pas ,podczas włączenia ktoś z daleka jadący grubo ponad 150 km h podjeżdża pod zderzak na centymetry i daje sygnał dźwiękowy ,niektórych kierowców jadących dziennie z nadmierną prędkością i blokujących kilometrami lewy pas widuje często przejeżdżając tam nikt ich nie wylapuje.

  • 15 letni kierowca bezwypadkowy
   2019-05-14 21:43
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.