Wiadomości z Zabrza

Na Śląsku ogłoszono żałobę - iluminacja choinki i parada elfów w Zabrzu odwołane

  • Dodano: 2019-12-06 12:30, aktualizacja: 2019-12-09 11:10

W związku z tragedią jaka wydarzyła się w Szczyrku Wojewoda Śląsku ogłosił żałobę w regionie, a co za tym idzie odwołane zostały zaplanowane na dziś w Zabrzu przedświąteczne wydarzenia. Nie będzie więc uroczystej iluminacji choinki ani parady elfów, pozostałe atrakcje towarzyszące również się nie odbędą.

Tragedia w Szczyrku poruszyła ludzi w całej Polsce

W minioną środę w Szczyrku w wyniku wybuchu gazu zawalił się trzykondygnacyjny budynek. Niestety, w środku znajdowało się 8 osób, w tym trójka dzieci. Najmłodsze miało 3 lata.. Nikt nie przeżył.

Budynek został praktycznie zrównany z ziemią, a przebywający w nim ludzie mieli w zasadzie zerowe szanse na przeżycie. Mimo to akcja ratownicza trwała nieustannie, dopóki wszystkie ciała nie zostały odnalezione.

Wciąż trwa śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn tragedii, ale najprawdopodobniejsza, wciąż niepotwierdzona wersja głosi, że gaz przedostał się do domu również poprzez kanalizację. Jak się okazuje pewna firma prowadziła obok prace budowlane i podczas dokonywania odwiertu uszkodziła gazociąg.

Wojewoda Śląsku ogłosił żałobę w całym regionie

W związku z ogłoszoną przez Wojewodę Śląskiego żałobą, związaną z tragedią w Szczyrku, odwołana została zaplanowana na dziś w Zabrzu uroczysta iluminacja choinki. Nie odbędzie się także zimowa parada elfów i towarzyszące jej atrakcje. Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tragedii - informuje Zabrzański ratusz.

O tragedii napisała na swoim Facebooku prezydent Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik

 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Załączenie kolorowych światełek - odwołane.Mecz na stadionie - jak najbardziej aktualny.Imprezy w DMiT - aktualne.Komu ta biedna choinka zawiniła - skoro pozostałe imprezy są aktualne.Pozostaje mocno klupnąć się w dekiel.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.