Wiadomości z Zabrza

MZDII w Zabrzu - Komunikat dotyczący sygnalizacji świetlnych

  • Dodano: 2020-04-21 08:15, aktualizacja: 2020-04-21 08:24

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że w ciągu najbliższych dni sygnalizacje świetlne na terenie naszego miasta będą przełączone w godzinach nocnych, tj. od 22.00 do 6.00 w tryb żółte-migowe.

Powyższe działania wprowadza się dla zmniejszenia uciążliwości wynikających z cyklicznego nadawania równocześnie z sygnałami świetlnymi zielonymi na przejściach dla pieszych, sygnałów akustycznych, co jest bardzo uciążliwe dla samopoczucia mieszkańców budynków znajdujących się w rejonie sygnalizacji świetlnych, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Jednocześnie minimalne natężenie ruchu pojazdów w nocy nie wymaga kierowania ruchem na skrzyżowaniach. W związku z powyższym przypominamy, że w przypadku nadawania przez sygnalizatory drogowe sygnałów żółtych-migowych, należy stosować się do poleceń wynikających ze znaków drogowych pionowych.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bogdan

    Ale komuś zeszło - super, jak też na to wpadli...

  • Mieszkanka Zabrza

    Powinni to już dawno temu wprowadzić. Kiedyś tak właśnie było. Pochwalam ten pomysł. Ale Ameryki to w sumie nikt nie odkrył.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.