Wiadomości z Zabrza

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wznawia swoją działalność turystyczną

  • Dodano: 2020-05-29 08:15, aktualizacja: 2020-05-29 08:22

Już od 30 maja br. zwiedzanie podziemnych tras w Sztolni Królowa Luiza będzie znowu możliwe!

Muzeum Górnictwa Węglowego uruchamia Podziemną Trasę Rodzinną i Podziemną Trasę Wodną.

Dlaczego te dwie spośród tak bogatej oferty?

- Ponieważ zadbaliśmy o każdy szczegół na naszych trasach, abyście mogli poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Chcemy Wam zaproponować dużą dawkę pozytywnych wrażeń w bardzo bezpiecznej formie! Zapraszamy do wspólnej podziemnej przygody - przekonują pracownicy Muzeum. 

Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce. Fragment podziemnych, historycznych wyrobisk przechodzi się tu pieszo, a ponad 1100 metrów tej trasy to unikatowy (bo najdłuższy w Polsce!), podziemny spływ łodziami. W trakcie zwiedzania spotkacie także legendarne dla Górnego Śląska postaci, Skarbnika i Utopka.

Drugą propozycją dla zwiedzających jest Podziemna Trasa Rodzinna

To niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępną już dla najmłodszych turystów. Tylko tu zobaczycie maszyny górnicze prezentowane w ruchu, spotkacie Skarbnika - opiekuna i strażnika górników oraz przejedziecie się autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.