Wiadomości z Zabrza

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu walczy o "Sybillę"

  • Dodano: 2024-05-15 06:30, aktualizacja: 2024-05-15 06:38

Od ponad czterdziestu lat wyróżnienie „Sybilla” jest najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. W tym roku w prestiżowym gronie biorących udział w konkursie znalazło się Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z projektem w kategorii Inwestycje – „Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego Dziedzictwa Górnego Śląska”.

Konkurs Muzealny "Sybilla" 2023

 Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować laureatów konkursu na najlepsze projekty muzealne przekazał przedstawiciel Narodowego Instytutu Muzeów.

– W tym roku jury wyłoniło aż osiemnaście fascynujących wystaw, inwestycji, projektów badawczych, konserwatorskich i edukacyjnych z całego kraju dodają organizatorzy.

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie decyzji jury zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności i oddania głosu na ulubiony muzealny projekt 2023 roku. Wynik głosowania zostanie odczytany podczas uroczystej gali laureatów, która odbędzie się 22 maja w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Głosowanie jest anonimowe i odbywa się za pomocą formularza dostępnego pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCVxjW0lMsXKlcgkE9e1H0kOjJ35CNqKdLLW7KUVpKw0thaA/viewform

W tegorocznej edycji Konkursu Jury wyłoniło aż 18 projektów muzealnych z całego kraju – wystaw, inwestycji, projektów badawczych, konserwatorskich i edukacyjnych. 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu walczy o "Sybillę"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również