Wiadomości z Zabrza

Musical Tarzan - konferencja z niespodzianką!

  • Dodano: 2012-05-10 16:30, aktualizacja: 2012-05-10 19:05
Już niebawem, bo 19 maja 2012 w Zabrzu zaprezentowana zostanie polska prapremiera musicalu "Tarzan" z muzyką i słowami Phila Colinsa. A już dziś o godzinie 14:00 w Domu Muzyki i Tańca rozpoczęła się konferencja prasowa dotycząca polskiej prapremiery musicalu "Tarzan". Nie zabrakło muzyki, gry świateł, śpiewu i tańca. 
 
Gośćmi spotkania byli: Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata-Mańka Szulik, Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz, Dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Wiesław Śmietana, Dyrektor Gliwickiego Teatru Tańca Paweł Gabara oraz reżyser spektaklu Tomasz Dutkiewicz. Na konferencji nie zabrakło również licznie przybyłych przedstawicieli mediów. 
 
Niespodzianką był  próbny fragment pokazu tego wspaniałego widowiska. Istotna była również informacja, którą przekazał Dyrektor Domu Muzyki i Tańca, Pan Wiesław Śmietana. Otóż na polskiej prapremierze w Zabrzu zawita sam  Phil Collins! 
 
 
Warto przypomnieć, że Widowisko "Tarzan" przygotowują we współpracy Gliwicki Teatr Muzyczny oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu przy wsparciu samorządów miast Gliwic i Zabrza. Spektakl reżyseruje Tomasz Dutkiewicz, kierownictwo muzyczne objął Sebastian Perłowski, o choreografię zadbała Sylwia Adamowicz. 
 
 
Sam reżyser zapytany podczas konferencji, tak wypowiedział się na temat musicalu:
 
Na początku trzeba zaznaczyć, że "Tarzan" jest opowieścią o miłości. Ale więcej - jest on opowieścią o tolerancji. O umiejętności zrozumienia obcego. W dodatku występują tutaj piękn akcenty proekologiczne. Przypominają nam o tym, że Ziemia jest nasza i musimy potrafić z Nią współżyć.  Jest to niewątpliwie wspaniała opowieść. Jeżeli dołożyć do tego przecudowną muzykę Philla Colinsa, ogrom tej sceny i scenografię, to myślę, że jesteśmy na jak najlepszej drodze, żeby tą interesującą, mądrą, a zarazem zabawną historię pięknie opowiedzieć.  Co do kwestii przygotowań oraz samego castingu mogę powiedzieć, że przy wyborze aktorów sugerowałem się z jednej strony artystyczną intuicją. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że spektakl wymaga od wystepujących ogromnych umiejętności, dlatego wybrani zostali najlepsi.  Są to ludzie w stu procentach profesjonalni, bowiem aktor występujący w "Tarzanie'' musi zarazem potrafić doskonale śpiewać i to na wysokich tonacjach. Musi również być wygimnastykowany i niezwykle sprawny fizycznie, a do tego mieć odpowiedni wygląd. Ważne są tutaj również ogromne umiejętności aktorskie. Dlatego jestem głęboko przekonany, że wybrani kandydaci nie są przypadkowi i zgodzić trzeba się ze słowami Pana Wiesława Śmietany, że nie będziemy mieli się czego wstydzić. Wyrażam głęboką nadzieję, że musical będzie udany. 
Jak dowiedzieliśmy się "Tarzan" dla reżysera jest również jednym z bohaterów dzieciństwa. Posiada on wszelkie elementy niezbędne do zaprezentowania widzom atrakcyjnego przedstawienia. Mamy tutaj bowiem interesujący temat, świetną muzykę i intensywne ruchy zbiorowe wykreowane w ciekawej choreografii. Na scenie wystąpi 30 osób, które jednocześnie tańczą, wykonują ewolucje na linach, rurach, batutach i skaczą o tyczkach.
 
 
 
 
Zwieńczeniem konferencji było wspólne grupowe zdjęcie, które umieszczamy w naszej fotorelacji. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.