Wiadomości z Zabrza

Mundurowi wzięli udział w turnieju halowej piłki nożnej

  • Dodano: 2018-10-22 09:30

Zabrzańscy mundurowi wzięli udział w turnieju halowej piłki nożnej zorganizowanym w Siemianowicach Śląskich w ramach Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej.

Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Policjanci z Zabrza dotarli do półfinału rozgrywek, w których wzięły udział 32 drużyny. Organizatorem był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Zawody w ramach Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej rozegrane zostały w siemianowickiej hali „Michał” w dniach 16-18 października.Po raz kolejny zabrzańscy policjanci rywalizowali sportowo, tym razem w futsalu z kolegami z 32 drużyn z jednostek policji z całego Śląska. Głównym celem turnieju było propagowanie zdrowego, sportowego trybu życia a zawody przebiegały w duchu fair play. 32 drużyny podzielono na 8 grup i przeprowadzono eliminacje systemem gry „każdy z każdym”. Do fazy finałowej awansowały jedynie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Zabrzańscy policjanci dotarli do półfinału rozgrywek, gdzie musieli uznać wyższość drużyny z KPP Wodzisław, z którą przegrali 1:3. Ostatecznie ekipa mundurowych z Zabrza wywalczyła 4 miejsce ustępując „placu na pudle” drużynie KMP Częstochowa. Finał wygrali policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach pokonując kolegów z Wodzisławia. Organizatorem Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Halowej był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został Michał Chrabąszcz, z drużyny Szkoły Policji w Katowicach. Natomiast statuetka dla najlepszego bramkarza mistrzostw trafiła do rąk Rafała Winklera z drużyny KPP Wodzisław Śląski. Puchary oraz pamiątkowe dyplomy wręczył zawodnikom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia oraz Sekretarz Miasta Siemianowice Śląskie Pan Adam Skowronek. Zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również