Wiadomości z Zabrza

Mundurowi dbali o bezpieczeństwo podczas Tour de Pologne

  • Dodano: 2019-08-06 13:15

Kolejny raz w Zabrzu gościliśmy kolarzy z całego świata.

W zabezpieczeniu III etapu 76. Tour de Pologne na ulicach naszego miasta wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z zabrzańskiej komendy oraz jednostek ościennych.

Dodatkowo policjantów wspierali, funkcjonariusze zabrzańskiej straży miejskiej oraz wolontariusze.

Wszyscy spisali się świetnie

Zdjęcie kolorowe: policjanci podczas 76. Tur de Pologne

Wczoraj Zabrze na jeden dzień stało się światową stolicą kolarstwa. To właśnie w Zabrzu znajdowała się meta III etapu 76. Tur de Pologne. Około godziny 17.30 pierwsi kolarze wjechali na teren naszego miasta. Jednak dla zabrzańskich policjantów ten dzień zaczął się dużo wcześniej. Impreza tej rangi wymaga szczegółowego przygotowania. Planowanie zabezpieczenia imprezy sportowej, która rozciąga się na tak wielkim obszarze, jest nie lada wyzwaniem. Dlatego od wczesnych godzin porannych, do późnych godzin wieczornych zabrzańscy mundurowi zabezpieczali teren, na którym znajdowała się trasa przejazdu kolarzy. Konieczne było sprawdzenie całej trasy przejazdu, pod kątem bezpieczeństwa zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i kolarzy. W trakcie trwania imprezy policjanci w radiowozach i na motocyklach prowadzili peleton. Pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa III etapu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. W wyznaczonych miejscach umożliwiali pieszym przejście na drugą stronę trasy. Jednym z ważniejszych zadań było to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię w trakcie przejazdu kolumny. Ponadto przed przejazdem kolarzy z głównego wyścigu, od samego rana w Zabrzu trwały imprezy towarzyszące. Był to festyn pod stadionem miejskim oraz wyścigi kolarskie dzieci i młodzieży. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, zakładali na ich rowery dodatkowe oświetlenie. W tym miejscu warto przypomnieć, że bycie widocznym na drodze jest podstawą bezpieczeństwa.

W zabezpieczeniu III etapu 76. Tour de Pologne na ulicach naszego miasta wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z zabrzańskiej komendy oraz jednostek ościennych. Wyznacznikiem efektu ich pracy jest fakt, że w trakcie trwania wyścigu na terenie Zabrza, nie doszło do żadnych incydentów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.