Wiadomości z Zabrza

MotoStrefa Classic już 5 czerwca w Strefie Carnall!

  • Dodano: 2022-05-23 11:30

W niedzielę 5 czerwca na terenie Strefy Carnall (przy ul. Wolności 408) odbędzie się impreza motocyklowa MotoStrefa Classic. Będzie to pierwszy w historii Zabrza zlot motocykli zabytkowych, motocyklowych youngtimerów oraz customów, czyli głęboko przerobionych motocykli! Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Śmiercioodporni.

Impreza motocyklowa MotoStrefa Classic w Zabrzu

MotoStrefa Classic rozpocznie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 13.30. O 14.30 planowany jest wyjazd parady motocykli uczestników ulicami Zabrza. Parada pojedzie „Szlakiem ceglanych wież", mijając zabrzańskie wieże ciśnień, odwiedzając obiekty o ogromnym znaczeniu historycznym czy - dawniej - gospodarczym, a aktualnie turystycznym. Trasa mierzyć będzie nieco ponad 9 kilometrów i przebiegać będzie przez centrum miasta, Zandkę oraz Zaborze, by ostatecznie wrócić na teren Strefy Carnall.

Na miejscu uczestników i gości czeka szereg atrakcji!

Pierwszą będzie pozoracja wypadku motocyklowego wraz z pokazowym szkoleniem w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielać pierwszej pomocy w trakcie wypadków komunikacyjnych, a także jak współpracować ze służbami. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na Najstarszy Motocykl uczestniczący w imprezie, Najładniejszy Motocykl Imprezy (wybierany przez jury) oraz Harde Cztery Litery, czyli konkurs dla uczestnika, który na imprezę przyjechał z najdalsza.

Zwieńczeniem MotoStrefy Classic będzie koncert zaprzyjaźnionego i znanego w Zabrzu zespołu Blue Dragonfly, który krąży w swej twórczości pomiędzy bluesem a rockiem.

Skąd nazwa MotoStrefa?

- W 2016 roku zorganizowaliśmy ogromną imprezę charytatywną na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu i chcieliśmy pobić rekord Guinessa w liczbie jednocześnie palących gumę motocykli. Wtedy wszelkie plany skomplikowała pogoda, bo obfite opady deszczu spowodowały, że impreza musiała zostać częściowo odwołana. Ale teraz chcemy zreaktywować tę markę i w nowym, jeszcze bliższym na wydaniu - przekazuja organizatorzy.

Imprezą towarzyszącą będzie Dzień Sąsiada: Słowacja

MotoStrefa Classic już 5 czerwca w Strefie Carnall!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również