Wiadomości z Zabrza

Modernizacje w Domu Muzyki i Tańca

  • Dodano: 2021-07-30 10:15

Dom Muzyki i Tańca, który od ponad 60 lat zapewnia rozrywkę mieszkańcom Zabrza, w ostatnim czasie przeszedł kilka modernizacji. Wszystko po to, aby zwiększyć ilość wydarzeń artystycznych na terenie obiektu.

Prace renowacyjne

W Domu Muzyki i Tańca w ostatnim czasie wykonano szereg prac modernizacyjnych, aby uczynić to miejsce jeszcze bardziej przyjaznym dla miłośników kulturalnych wydarzeń. Wyremontowano oraz powiększono sanitariaty, a także dokonano renowacji zaplecza scenicznego, przez które przewinęło się wielu znanych artystów. Ponadto zmodernizowano również kawiarnię „Artystyczną”, w której także będą odbywały się przeróżne wydarzenia. Zapowiedziano już cykl bezpłatnych koncertów młodych muzyków, o nazwie „Muzyczne Czwartki”. Przed budynkiem kawiarni ustawiono leżaki oraz kanapy, z myślą o gościach chcących skorzystać z pięknej pogody. Kawiarnia będzie czynna od soboty, 31 lipca, od godziny 9:00.

Dom Muzyki i Tańca

Obiekt zaczął działalność w 1959 roku – w 2019 minęło 60 lat od pierwszych wydarzeń na deskach Domu Muzyki i Tańca. Po dziś dzień występują w nim artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu, a także słynni aktorzy. W obiekcie w jednym momencie może zasiąść obecnie 2000 widzów. Odbyło się w nim około 11 tysięcy wydarzeń, w których udział wzięło prawie 11 milionów widzów!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jerzy

    w DMiT kiedyś wrzało ciale było cos ciekawego - teraz ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.