Wiadomości z Zabrza

Modernizacja Zakładu Segregacji i Kompostowni Odpadów

  • Dodano: 2018-07-17 09:30

Możliwe jest już rozpoczęcie budowy instalacji, która spowoduje likwidację uciążliwości zapachowych na terenie zakładu przy ul. Cmentarnej w Zabrzu.


9 lipca br. decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego oraz udzieleniu pozwolenia na budowę dla zadania inwestycyjnego „Modernizacja instalacji do biologicznego przetwarzania odpadów na terenie Zakładu Segregacji i Kompostowni Odpadów przy ul. Cmentarnej 19F w Zabrzu” stała się ostateczna, co pozwala na rozpoczęcie realizacji inwestycji.

Zgodnie z obowiązującymi w kraju procedurami wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę było poprzedzone wydaniem - również przez prezydenta Zabrza - decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji, a wcześniej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Wydane musiało być również stosowne pozwolenie przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Modernizacja zakładu ma na celu wyeliminowanie emisji pyłowo-gazowych, w tym tzw. substancji złowonnych, poprzez hermetyzację procesów biologicznego i mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych z zastosowaniem biofiltra.

Należy podkreślić, że po wykonaniu modernizacji zakładu ilość przyjmowanych do przetworzenia zmieszanych odpadów komunalnych, określona w Wojewódzkim Planie Gospodarowania Odpadami, nie będzie mogła ulec zwiększeniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również