Wiadomości z Zabrza

Mikołajkowe misie od zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2023-12-07 14:15

O czym marzy każde chore dziecko? Odpowiedź jest prosta, o zdrowiu. Tego nie jesteśmy w stanie im dać, ale możemy pomóc, choć na chwilę zapomnieć o zmartwieniach. Właśnie taki cel przyświecał policjantom z Komisariatu III Policji w Zabrzu, którzy z okazji mikołajek odwiedzili małych pacjentów w Śląskim Centrum Chorób Serca.

"Pomagać i chronić" to hasło, które prześwieca Polskiej Policji

Można realizować je w wielu formach i postaciach. Policjanci to ludzie z dużą empatią, więc chętnie włączają się w akcje, które niosą pomoc. Tym razem mundurowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu z okazji mikołajek odwiedzili małych pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca i wręczyli im skromne upominki w postaci pluszowych Misiów. Podczas odwiedzin dzieci były zaskoczone wizytą policjantów, bo jak same stwierdziły, bardziej spodziewały się Mikołaja. Jednak kiedy policjanci zaczęli rozdawać pluszaki, na twarzach małych pacjentów zawitały uśmiechy.

Sytuacja, w której człowiek musi zmierzyć się, z ciężką chorobą jest bardzo trudna. Kiedy dotyczy to najmłodszych, jest to jeszcze trudniejsze. W takich chwilach pluszowy miś może choć trochę poprawić samopoczucie dziecka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również