Wiadomości z Zabrza

Mikołajki w Zabrzu. Co będzie się działo w mieście?

  • Dodano: 2023-12-05 11:00

Już jutro Mikołajki! Z tej okazji w Zabrzu będą odbywały się wyjątkowe wydarzenia skierowane głównie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano!

Mikołajkowe wydarzenia w Zabrzu

Każdego roku w dniu 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci. Nie inaczej będzie w Zabrzu, dlatego w naszym mieście przygotowano specjalne wydarzenia i atrakcje dla najmłodszych. Z dziećmi spotka się Święty Mikołaj we własnej osobie, zaplanowano również animacje, konkursy i warsztaty. Sprawdźcie, co będzie się działo 6 grudnia w Zabrzu:


Parada Świętego Mikołaja

W Dniu Świętego Mikołaja oficjalnie rozpocznie się Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Wolności. Tego dnia jarmark odwiedzi również Parada Świętego Mikołaja. Mikołaj wyruszy z ul. Dworcowej o godz. 16:15, aby godzinę później razem ze swoimi pomocnikami móc spotkać się z dziećmi na Placu Wolności. Na miejscu odbędą się również liczne animacje i konkursy dla najmłodszych.

Parada Militarnego Mikołaja

W Mikołajki najmłodszych mieszkańców Zabrza odwiedzi również Militarny Mikołaj. Jego parada wyruszy o godz. 16:00 z Parku Techniki wojskowej, a następnie przejedzie ulicami: Sienkiewicza, Wolności, Monte Casino, Roosevelta, De Gaulle, Wolności, Karola Miarki, Plac Teatralny, Niedziałkowskiego. Mikołaj i jego pomocnicy zatrzymają się przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie spotkają się z dziećmi. Na miejscu odbędą się dodatkowe wydarzenia i atrakcje takie jak Akademia Militarnego Mikołaja, Elfia Poczta, Elfia Fabryka Ozdób oraz pokazy sztuk walki, wozów wojskowych i służb mundurowych. Następnie o godz. 20:00 Parada Militarnego Mikołaja powróci do Parku Techniki Wojskowej.

Mikołajkowa impreza na lodowisku

MOSiR Zabrze zaprasza na oficjalne otwarcie miejskiego lodowiska na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich. 6 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się tam Magiczna Mikołajkowa Impreza, podczas której Mikołaj i Elf będą rozdawać mikołajkowe czapeczki i słodkie upominki. Każdy uczestnik zostanie poczęstowany gorącą herbatą, a co najważniejsze, tego dnia wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Dodatkową atrakcją będzie pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu 12-letniego Nikodema Rawlika, zdobywcy licznych zwycięstw na arenie ogólnopolskiej.

Mikołajkowy tramwaj przyjedzie do Zabrza

To już tradycja, że każdego roku w dniu 6 grudnia przez śląskie miasta przejeżdża specjalny mikołajkowy tramwaj ze Świętym Mikołajem we własnej osobie. Na wybranych przystankach Mikołaj spotka się z dziećmi, rozda im drobne prezenty i zapozoruje do zdjęć. Mikołajkowy tramwaj zatrzyma się również w Zabrzu. O godz. 18:50 tramwaj z Mikołajem zatrzyma się na przystanku „Zabrze prof. Religi”, gdzie zostanie do godz. 19:00.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Niko

    a może tak lepiej odśnieżyć chodniki w centrum

  • Elf

    A będzie prawdziwy Mikołaj?

  • Rudolf

    Tak ten militarny. Przyjedzie na krabie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również