Wiadomości z Zabrza

Mikołaje na motorach odwiedzili dzieci w Bytomiu, Zabrzu i Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-12-17 12:45, aktualizacja: 2020-12-17 14:35

Członkowie klubu motocyklowego Invaders MC Poland przez ostatnie tygodnie organizowali zbiórkę słodyczy, zabawek, gier i odzieży. W miniony weekend przyszła pora na obdarowanie najmłodszych. Mikołaje na motorach odwiedzili dzieci w Bytomiu, Zabrzu i Rudzie Śląskiej.

Klub Invaders MC Poland powstał w 1999 roku w Bytomiu. Najważniejszą zasadą klubu zawsze było braterstwo, dlatego też co roku klub angażuje się w wiele inicjatyw charytatywnych, tj.: paczka dla weterana, zbiórka krwi podczas Motoserca czy właśnie MotoMikołaje.

- W tym roku ze względu na sytuację w kraju motocykliści zorganizowali zbiórkę dla szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Przekazano maseczki, rękawiczki jednorazowe, płyny, dezynfekujące oraz prowiant dla medyków - mówią członkowie klubu. 

W niedzielę punktualnie o godzinie 11:00 bytomski rynek wypełnił się dźwiękiem motocyklowych silników i uśmiechniętymi twarzami najmłodszych bytomian, którzy obserwowali przyjazd mikołajów. 

-  Akcja MotoMikołaje 2020 wsparła w Bytomiu 56 dzieci z najpotrzebniejszych rodzin. Listę dzieci wraz ze wskazaniem wymarzonego prezentu dla dziecka, przekazał MOPR w Bytomiu. Natomiast Urząd Miasta Bytom pomógł w zorganizowaniu miejsca i w załatwieniu wszelkich potrzebnych formalności, aby spotkanie z Mikołajami mogło się odbyć - mówią członkowie klubu. 

Dzięki zaangażowaniu nie tylko bytomskich motocyklistów, ale też zaprzyjaźnionych z nimi fanów dwóch kółek z innych miast udało się przygotować także podarunki dla podopiecznych z wybranych domów dziecka w Zabrzu i Rudzie Śląskiej. 

- Prezenty dla dzieci w Zabrzu i Rudzie Śląskiej pomogli zorganizować członkowie klubu, którzy w tych miastach mieszkają. Odwiedzili ośrodki przed akcją, aby dowiedzieć się, czego dzieci potrzebują i jakie mają życzenia świąteczne - mówią członkowie klubu. 

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były też wspaniałe motocykle świętych mikołajów, które mogli zobaczyć z bliska. Warto podkreślić, że nie była to pierwsza akcja śląskich motocyklistów. Podobne wydarzenia były już prowadzone w poprzednich latach na terenie miast, w których działają odziały klubu "Invaders MC Poland".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.