Wiadomości z Zabrza

Mieszkaniec Krakowa zatrzymany przez zabrzańską drogówkę nietrzeźwy i bez prawa jazdy

  • Dodano: 2021-03-25 13:00

Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymani do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował fordem, mając w swoim organizmie ponad promil alkoholu, nie miał też uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, ciągle zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

We wtorek tuż przed północą policjanci zatrzymali mieszkańca Krakowa, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Krakowskiej przez mundurowych z zabrzańskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. 43-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna wcale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

43-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz minimum 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również