Wiadomości z Zabrza

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wystawę "ART na stART"

  • Dodano: 2021-02-23 06:45, aktualizacja: 2021-02-23 06:52

„ART na stART” to wystawa wyróżnionych prac dyplomowych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Będzie ją można zwiedzać w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu do 23 lutego br. 

Na wystawie prezentowane są prace siedmiu uczniów z trzech specjalizacji: aranżacji wnętrz, fotografii artystycznej, projektowania graficznego oraz rysunku i malarstwa, które powstawały w ramach aneksów dyplomowych. 

Mamy przyjemność zaprezentować młodych, zdolnych i ambitnych twórców, którzy po zakończeniu nauki w Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu stoją na starcie życia zawodowego, dalszej edukacji oraz rozwijania swoich artystycznych pasji – komentuje Katarzyna Flak, dyrektor MOK w Zabrzu.

“ART na stART” to zestaw prac dyplomowych nagrodzonych przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, jako prace wyróżniające się, a to tylko część prac dyplomowych z całego rocznika 2019/2020. Rokrocznie absolwentami szkoły w Zabrzu-Kończycach zostaje ok. 30 specjalistów sztuk plastycznych. 

Z powodów epidemiologicznych po raz pierwszy w historii odwołano „Dyplomarium”, czyli wystawę wszystkich prac dyplomowych, tym bardziej warto wybrać się do galerii zabrzańskiego MOK, by oglądnąć choć część z nich.

Na wystawie można zobaczyć szeroki i różnorodny zakres prac. Zaprezentowane zostały projekty z aranżacji wnętrz, w których absolwentki Martyna Grzybowska oraz Wiktoria Kudyba pokazują, w jaki sposób kreatywna ingerencja w przestrzeń zmienia nasze otoczenie. Następnie cykle fotograficzne Natalii Gach oraz Mai Walkowiak, a także prace z zakresu projektowania graficznego Zofii Czech, Sebastiana Majchrzyka i Szymona Wacławczyka. 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia profili Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (https://www.facebook.com/mokzabrze) oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu (https://www.facebook.com/szkolaplastyczna). 

Wystawę można zwiedzać w reżimie sanitarnym w Galerii MOK od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 – 15.00. Jednocześnie ekspozycję oglądać może sześć osób. Prosimy o zapoznanie się  z Regulaminem organizacji wydarzeń w MOK (www.mok.art.pl).

Galeria MOK w Zabrzu: ul. 3 Maja 91a.

Organizator: Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu.

Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wystawę "ART na stART"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.