Wiadomości z Zabrza

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wystawę "ART na stART"

  • Dodano: 2021-02-23 06:45, aktualizacja: 2021-02-23 06:52

„ART na stART” to wystawa wyróżnionych prac dyplomowych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Będzie ją można zwiedzać w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu do 23 lutego br. 

Na wystawie prezentowane są prace siedmiu uczniów z trzech specjalizacji: aranżacji wnętrz, fotografii artystycznej, projektowania graficznego oraz rysunku i malarstwa, które powstawały w ramach aneksów dyplomowych. 

Mamy przyjemność zaprezentować młodych, zdolnych i ambitnych twórców, którzy po zakończeniu nauki w Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu stoją na starcie życia zawodowego, dalszej edukacji oraz rozwijania swoich artystycznych pasji – komentuje Katarzyna Flak, dyrektor MOK w Zabrzu.

“ART na stART” to zestaw prac dyplomowych nagrodzonych przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, jako prace wyróżniające się, a to tylko część prac dyplomowych z całego rocznika 2019/2020. Rokrocznie absolwentami szkoły w Zabrzu-Kończycach zostaje ok. 30 specjalistów sztuk plastycznych. 

Z powodów epidemiologicznych po raz pierwszy w historii odwołano „Dyplomarium”, czyli wystawę wszystkich prac dyplomowych, tym bardziej warto wybrać się do galerii zabrzańskiego MOK, by oglądnąć choć część z nich.

Na wystawie można zobaczyć szeroki i różnorodny zakres prac. Zaprezentowane zostały projekty z aranżacji wnętrz, w których absolwentki Martyna Grzybowska oraz Wiktoria Kudyba pokazują, w jaki sposób kreatywna ingerencja w przestrzeń zmienia nasze otoczenie. Następnie cykle fotograficzne Natalii Gach oraz Mai Walkowiak, a także prace z zakresu projektowania graficznego Zofii Czech, Sebastiana Majchrzyka i Szymona Wacławczyka. 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia profili Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (https://www.facebook.com/mokzabrze) oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu (https://www.facebook.com/szkolaplastyczna). 

Wystawę można zwiedzać w reżimie sanitarnym w Galerii MOK od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 – 15.00. Jednocześnie ekspozycję oglądać może sześć osób. Prosimy o zapoznanie się  z Regulaminem organizacji wydarzeń w MOK (www.mok.art.pl).

Galeria MOK w Zabrzu: ul. 3 Maja 91a.

Organizator: Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu.

Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wystawę "ART na stART"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również