Wiadomości z Zabrza

Miasto Zabrze podpisało list intencyjny dotyczący kształcenia zawodowego

  • Dodano: 2019-10-30 09:45

29 października Miasto Zabrze podpisało list intencyjny o współpracy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Podpisy pod listem intencyjnym złożyli m.in.: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Grzegorz Miketa oraz prezes zarządu Izby Jan Klimek.

Z treści listu intencyjnego wynika nawiązanie współpracy w realizacji Projektu pn. Śląskie Zawody, którego celem jest wsparcie szkolnictwa zawodowego na terenie wytypowanych miast i powiatów województwa śląskiego. Razem z Zabrzem list podpisały m.in.: Katowice, Bytom, Siemianowice Śląskie, Powiat Raciborski oraz Wodzisławski.

W ramach współpracy uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych – Usługowych Technikum nr 4 oraz Zespołu Szkół Mechaniczno – Usługowych, którzy zostaną objęci wsparciem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, przyczyniającej się do dostosowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy i wsparcia szkolnictwa zawodowego. Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z profesjonalnego doradztwa edukacyjnego, pakietu szkoleń i kurów specjalistycznych oraz praktyk zawodowych i stażów z możliwością uzyskania stypendiów. Projekt przewiduje także możliwość budowy sieci współpracy lokalnych pracodawców i szkół, którego celem będzie wypracowanie wspólnego modelu kształcenia zawodowego w regionie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Elektryk

    Po co komu pracownicy z wykształceniem zawodowym - i tak pracodawcy mają ich z nic. Najniższe stawki bez perspektyw na zmiany. Zagwincać całe życie jak śmieć. Tak samo jak niepełnosprawni - najlepiej żeby np.sprzątali 24/h mając schorzenia ruchu. W naszym kraju nie szanuje się fachowców i ludzi od ciężkie roboty. Każdy widzi tylko czubek własnego nosa na intratnej posadzie.Co pracodawca takiemu zaproponuje? 2000zł? Nowego czynszu ma 1300 - a gdzie reszta opłat. Młodzi adepci - nie dajcie się wyrolować. Poświęćcie te kilka lat więcej na naukę - te obiecane stypendia się wielokrotnie zwrócą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.