Wiadomości z Zabrza

Miasto Zabrze podpisało list intencyjny dotyczący kształcenia zawodowego

  • Dodano: 2019-10-30 09:45

29 października Miasto Zabrze podpisało list intencyjny o współpracy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Podpisy pod listem intencyjnym złożyli m.in.: zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Grzegorz Miketa oraz prezes zarządu Izby Jan Klimek.

Z treści listu intencyjnego wynika nawiązanie współpracy w realizacji Projektu pn. Śląskie Zawody, którego celem jest wsparcie szkolnictwa zawodowego na terenie wytypowanych miast i powiatów województwa śląskiego. Razem z Zabrzem list podpisały m.in.: Katowice, Bytom, Siemianowice Śląskie, Powiat Raciborski oraz Wodzisławski.

W ramach współpracy uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych – Usługowych Technikum nr 4 oraz Zespołu Szkół Mechaniczno – Usługowych, którzy zostaną objęci wsparciem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, przyczyniającej się do dostosowania oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy i wsparcia szkolnictwa zawodowego. Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z profesjonalnego doradztwa edukacyjnego, pakietu szkoleń i kurów specjalistycznych oraz praktyk zawodowych i stażów z możliwością uzyskania stypendiów. Projekt przewiduje także możliwość budowy sieci współpracy lokalnych pracodawców i szkół, którego celem będzie wypracowanie wspólnego modelu kształcenia zawodowego w regionie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Elektryk

    Po co komu pracownicy z wykształceniem zawodowym - i tak pracodawcy mają ich z nic. Najniższe stawki bez perspektyw na zmiany. Zagwincać całe życie jak śmieć. Tak samo jak niepełnosprawni - najlepiej żeby np.sprzątali 24/h mając schorzenia ruchu. W naszym kraju nie szanuje się fachowców i ludzi od ciężkie roboty. Każdy widzi tylko czubek własnego nosa na intratnej posadzie.Co pracodawca takiemu zaproponuje? 2000zł? Nowego czynszu ma 1300 - a gdzie reszta opłat. Młodzi adepci - nie dajcie się wyrolować. Poświęćcie te kilka lat więcej na naukę - te obiecane stypendia się wielokrotnie zwrócą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.