Zabrzańscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownicę. To kolejny przypadek łamania przepisów, który przypomina o poważnych konsekwencjach takich działań.
Dożywotni zakaz jazdy nie powstrzymał przestępcy drogowego
W nocy z wtorku na środę zabrzańscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który mimo obowiązującego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami poruszał się osobową skodą po zabrzańskich ulicach. To kolejny przypadek, który przypomina, jak poważne konsekwencje czekają na osoby łamiące przepisy drogowe.
Mieszkaniec Bytomia, został zatrzymany przez funkcjonariuszy zabrzańskiej drogówki na Alei Korfantego po północy. Jak ustalili policjanci, 47-latek miał obowiązujący dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Opolu.
Poważne konsekwencje za łamanie zakazu
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.